Navigace
Rychlý kontakt

Vnitrozemská plavba

VMP M - Velké motory

Motory s neomezeným výkonem. Opravňuje vás k řízení lodí do 20 m délky bez ohledu na výkon motoru.

Objednat Chci více informací
Darovat kurz

Vůdce malého plavidla (M)

Motory s neomezeným výkonem. S touto úrovní průkazu můžete řídit lodě do 20 m délky bez ohledu na výkon jejich motoru. Je to tedy vhodný průkaz pro sportovní motorové lodě, obytné motoráky, či výkonné vodní skútry.


S tímto průkazem můžete řídit jakýkoli motorový člun, nebo jakýkoli skútr. Je to podobný rozdíl jako řidičák na skútr a silnou silniční motorku. Lodě s velkými motory mohou být při nesprávném zacházení nebezpečné. Jak v teoretické, tak i v praktické části výcviku se proto budeme na bezpečnost provozu velmi soustředit.

Kdekoli po vnitrozemských vodách. A to po celém světě. Většina zemí světa požaduje pro řízení lodě alespoň nějaký průkaz. Řízení lodě bez průkazu je stejný prohřešek jako řízení auta bez řidičského průkazu. Pro občany České republiky je tím základním průkazem právě tento průkaz, tak zvaný „Vůdce malého plavidla“.


Průběh kurzu

K získání průkazu pro neomezený výkon motoru je nutné absolvovat teoretický a praktický výcvik. Teprve po absolvování obou částí se můžete hlásit k závěrečné teoretické zkoušce na Plavebním úřadu.

Teoretická příprava probíhá pravidelně v sobotu a neděli. Zabýváme se legislativou, která platí pro vnitrozemskou i námořní plavbu. Tyto znalosti jsou základní podmínkou pro získání průkazu všech kategorií.

Nabízíme kurz teorie jak v online formě, tak i v prezenční formě. Kurzy probíhají každý měsíc.

Pro tuto úroveň je vyžadován praktický výcvik. Ten se koná většinou v následujícím týdnu na naší lodi na Vltavě. Vyrážíme z naší mariny v Davli u Prahy a praktická část trvá zhruba půl dne.

Po absolvování praktické části se můžete přihlásit na závěrečnou teoretickou zkoušku, která se koná na pobočkách Plavebního úřadu v Praze, Děčíně a Přerově. Přihlášení online je velmi jednoduché. Budete potřebovat digitální kopii potvrzení od lékaře a potvrzení o absolvování praktické části kurzu, které od nás dostanete do emailu. Správní poplatek 500 Kč je nutné uhradit online platební kartou.


Objednávkový formulář

  • 1. Specifikace kurzu
  • 2. Osobní údaje
  • 3. Platba a doručení

Vnitrozemská plavba

VMP M - Velké…

Abychom vám usnadnili nákup, rozdělili jsme kurz do více částí.

Potřebuji poradit
Vyberte část: *
Jedná se o dárek?

Chcete více informací?

Nevíte si rady s výběrem kurzu? Potřebujete poradit s objednáním? Neváhejte a kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Zavřít