Navigace
Rychlý kontakt

Vnitrozemská plavba

VMP S20 - Malé plachty

Vstupní brána do světa plachet a jachtařiny.

Objednat Chci více informací
Darovat kurz

Vůdce malého plavida (S20)

Kapitánský průkaz pro plachetnice s plachtami do plochy 20 m² je vhodný pro každého, kdo chce začít s jachtařinou. Doporučujeme objednat kurz v kombinaci s velkými motory, tedy VMP MS20, nebo ještě lépe, jako kompletní balíček včetně příbřežní plavby na moři, tedy MCS20.


Plachtí se na řekách, přehradách i mořích. Pokud chcete zažít jachting od začátku je rozšíření S20 (tedy na plachetnice do 20 metrů plochy plachet) správný start vaší jachtařské kariéry.

Průkaz VMP s rozšířením S20 platí na všech vnitrozemských vodách.


Průběh kurzu VMP

K získání rozšíření průkazu pro malé plachty stačí absolvovat teoretickou přípravu a složit teoretickou zkoušku na Plavebním úřadu. Není vyžadována žádná praktická výuka

Teoretická příprava probíhá pravidelně v sobotu a neděli, alespoň jednou měsíčně. Zabýváme se legislativou, která platí pro vnitrozemskou i námořní plavbu. Tyto znalosti jsou základní podmínkou pro získání průkazu všech kategorií.

Nabízíme kurz teorie jak v online formě, tak i v prezenční formě. Kurzy probíhají každý měsíc.

Pro rozšíření průkazu VMP o malé plachty není potřeba absolvovat žádné praktické školení.

Zkouška probíhá spolu s teoretickou zkouškou pro získání oprávnění M, případně C. Po absolvování základní části M plynule naváže sada dvaceti otázek z námořní plavby a dvanáct otázek na plachty.

Závěrečná teoretická zkouška se skládá na pobočkách Plavebního úřadu v Praze, Děčíně a Přerově. Přihlášení online je velmi jednoduché. Budete potřebovat digitální kopii potvrzení od lékaře. Správní poplatek 500 Kč je nutné uhradit online platební kartou.


Objednávkový formulář

  • 1. Specifikace kurzu
  • 2. Osobní údaje
  • 3. Platba a doručení

Vnitrozemská plavba

VMP S20 - Malé…

Abychom vám usnadnili nákup, rozdělili jsme kurz do více částí.

Potřebuji poradit
Vyberte část: *
Jedná se o dárek?