Navigace
Rychlý kontakt

Vnitrozemská plavba

Velké plachty

Průkaz pro skutečné jachtaře. Vyžaduje celodenní výcvik na plachetnici na Slapech, nebo na Orlíku.

Objednat Chci více informací
Darovat kurz

Plachetnice bez omezení plochy plachet

Toto rozšíření vám dovolí plachtit na jakékoli plachetnici na všech vnitrozemských vodách.


Pokud máte respekt z moře a neplánujete si vyzkoušet námořní jachting, bude toto průkaz, se kterým budete moci jezdit na jakékoli plachetnici. Pokud vás však moře láká, ale chcete začít od malého k většímu na chvilku se zastavte. Průkaz VMP se nedá dále rozšiřovat. I když budete mít veškerá možná rozšíření průkazu VMP nebude pro vás možné si na moři pronajmout plachetnici na dovolenou. Většina pronajímatelů vyžaduje průkaz vydávaný Ministerstvem dopravy ČR, tak zvané „velké C„. Zvažte, zda raději nezačít tímto průkazem a pak si dodělat průkaz pro vnitrozemskou plavbu. Jako námořnímu kapitánovi vám bude stačit udělat pouze rozdílovou zkoušku z teorie vnitrozemské plavby a dostanete všechna rozšíření (VMP MS) bez praxí

Kdekoli na světě na jakékoli plachetnici.


Průběh kurzu

Pro tuto kvalifikaci je vyžadována teoretická i praktická výuka.

Teoretická příprava probíhá pravidelně v sobotu a neděli, alespoň jednou měsíčně. Zabýváme se legislativou, která platí pro vnitrozemskou i námořní plavbu. Tyto znalosti jsou základní podmínkou pro získání průkazu všech kategorií.

Nabízíme kurz teorie jak v online formě, tak i v prezenční formě. Kurzy probíhají každý měsíc.

Praxe na plachetnici zabere celý den. Přeci jen je plachtění výrazně složitější obor než ovládání plynu a kormidelního kola na motoráku. Musíte se naučit správně pracovat s lany, nastavovat plachty, naučit se kormidlovat… Na plachetnicích je toho jednoduše na práci víc než na motorové lodi.

Po absolvování praktické části se můžete přihlásit na závěrečnou teoretickou zkoušku, která se koná na pobočkách Plavebního úřadu v Praze, Děčíně a Přerově. Přihlášení online je velmi jednoduché. Budete potřebovat digitální kopii potvrzení od lékaře a potvrzení o absolvování praktické části kurzu, které od nás dostanete do emailu. Správní poplatek 500 Kč je nutné uhradit online platební kartou.


Objednávkový formulář

  • 1. Specifikace kurzu
  • 2. Osobní údaje
  • 3. Platba a doručení

Vnitrozemská plavba

Velké plachty

Abychom vám usnadnili nákup, rozdělili jsme kurz do více částí.

Potřebuji poradit
Vyberte část: *
Jedná se o dárek?