Navigace
Rychlý kontakt

Vnitrozemská plavba

VMP C - Motoráky na moři

Rozšíření průkazu pro příbřežní plavbu na moři. Nelze je absolvovat samostatně, pouze jako doplněk ke kurzu M, či jako rozšíření již platného průkazu.

Objednat Chci více informací
Darovat kurz

PŘÍBŘEŽNÍ PLAVBA NA MOŘI

Toto rozšíření průkazu Vůdce malého plavidla vám umožní plavit se s motorovým člunem či na vodním skútru i na moři. Jedná se o tzv. "příbřežní plavbu", tedy o plavení se kolem břehů. Je ideální pro projížďky po okolí a návštěvy pláží z druhé strany. Svou pláž si totiž vezete sebou. Doporučujeme objednat kurz v kombinaci s velkými motory, tedy VMP MC.


Toto rozšíření průkazu VMP je často zaměňováno s jiným průkazem, který však vydává Ministerstvo dopravy ČR a který držitele opravňuje k vedení námořní jachty do vzdálenosti mnohem větší. Pokud máte ambici plavit se po mořích jako skutečný námořník, trávit na jachtě celou dovolenou, podívejte se na kurz námořního jachtingu, který také pořádáme.

Tento průkaz je rozšířením průkazů pro vnitrozemskou plavbu. Pro jeho získání je tedy nutné být nejprve držitelem průkazů pro vnitrozemskou plavbu. Po jeho získání se budete moci plavit i na moři ve dne do vzdálenosti 1 námořní míle od břehu, tedy skoro dva kilometry.


Průběh kurzu VMP

K získání rozšíření průkazu pro příbřežní plavbu stačí absolvovat teoretickou přípravu a složit teoretickou zkoušku na Plavebním úřadu. Není vyžadována žádná praktická výuka.

Teoretická příprava probíhá pravidelně v sobotu a neděli. Zabýváme se legislativou, která platí pro vnitrozemskou i námořní plavbu. Tyto znalosti jsou základní podmínkou pro získání průkazu všech kategorií.

Nabízíme kurz teorie jak v online formě, tak i v prezenční formě. Kurzy probíhají každý měsíc.

Pro toto rozšíření není nutná žádná praktická příprava.

Zkouška probíhá spolu s teoretickou zkouškou pro získání oprávnění M. Po absolvování základní části M plynule naváže sada dvaceti otázek z námořní plavby.

Závěrečná teoretická zkouška se skládá na pobočkách Plavebního úřadu v Praze, Děčíně a Přerově. Přihlášení online je velmi jednoduché. Budete potřebovat digitální kopii potvrzení od lékaře. Správní poplatek 500 Kč je nutné uhradit online platební kartou.


Objednávkový formulář

  • 1. Specifikace kurzu
  • 2. Osobní údaje
  • 3. Platba a doručení

Vnitrozemská plavba

VMP C -…

Abychom vám usnadnili nákup, rozdělili jsme kurz do více částí.

Potřebuji poradit
Vyberte část: *
Jedná se o dárek?

Chcete více informací?

Nevíte si rady s výběrem kurzu? Potřebujete poradit s objednáním? Neváhejte a kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Zavřít