Navigace
Rychlý kontakt

Vnitrozemská plavba

Valentýnský kurz pro dva za cenu jednoho

Základní kurz vnitrozemské plavby pro pár.

Objednat Chci více informací
Darovat kurz

Vůdce malého plavida (M20)

Toto kapitánské oprávnění se oficiálně jmenuje "Vůdce malého plavidla". Je primárně určeno pro vnitrozemské vody a má celosvětovou platnost. Všechny řeky, přehrady, jezera a kanály se vám tímto průkazem otevírají. Vůdce malého plavidla, lidově "véempéčko", je stavebnice, do které se dají přidávat další dílky. Motoráky bez omezení výkonu motoru, plavba na moři, plachetnice.


Kapitánský průkaz pro lodě s motorem o výkonu do 20 kW je vhodný pro každého, kdo se chce beze spěchu toulat po vodě, například na gumáku s malým motorem. Pro jakýkoli větší motor, nebo pro vodní skútr je nutné získat průkaz pro motory s neomezeným výkonem motoru.

Kdekoli po vnitrozemských vodách. A to po celém světě. Většina zemí světa požaduje pro řízení lodě alespoň nějaký průkaz. Řízení lodě bez průkazu je stejný prohřešek jako řízení auta bez řidičského průkazu. Pro občany České republiky je tím základním průkazem právě průkaz Vůdce malého plavidla.


Průběh kurzu

K získání průkazu pro malé motory stačí absolvovat teoretickou přípravu a složit teoretickou zkoušku na Plavebním úřadu.

Prezenční výuka
Teoretická příprava probíhá pravidelně v sobotu, alespoň jednou měsíčně. Zabýváme se legislativou, která platí pro vnitrozemskou plavbu. Tyto znalosti jsou základní podmínkou pro získání průkazu všech kategorií. Také přednášíme základy první pomoci, na kterou je v testu kladen důraz.

Online výuka
Školení probíhá na platformě zoom.

Pro získání průkazu M20 není vyžadována praktická příprava, ani zkouška z praktického ovládání lodě.

Závěrečná teoretická zkouška se skládá na pobočkách Plavebního úřadu v Praze, Děčíně a Přerově. Přihlášení online je velmi jednoduché. Budete potřebovat digitální kopii potvrzení od lékaře. Správní poplatek 500 Kč je nutné uhradit online platební kartou.


Objednávkový formulář

  • 1. Specifikace kurzu
  • 2. Osobní údaje
  • 3. Platba a doručení
Vyberte část: *
Jedná se o dárek?