Navigace
Rychlý kontakt

Vnitrozemská plavba

Velké motory, moře a malé plachty

Nejoblíbenější kombinace průkazu. Motory bez omezení výkonu, smíte i na moře a pro radost si zajezdit i na malé plachetnici.

Objednat Chci více informací
Darovat kurz

Kombinace motory, moře a plachty

Motory s neomezeným výkonem doplněné o příbřežní plavbu na moři a o možnost řídit i malé plachetnice do 20 m² plochy plachet. Skoro kompletní vnitrozemský jachtař.


S tímto průkazem můžete řídit jakýkoli motorový člun, nebo jakýkoli skútr. Je to podobný rozdíl jako řidičák na skútr a silnou silniční motorku. Lodě s velkými motory mohou být při nesprávném zacházení nebezpečné. Jak v teoretické, tak i v praktické části výcviku se proto budeme na bezpečnost provozu velmi soustředit. Plachtí se na řekách, přehradách i mořích. Pokud chcete zažít jachting od začátku je rozšíření S20 (tedy na plachetnice do 20 metrů plochy plachet) správný start vaší jachtařské kariéry.

Kdekoli po vnitrozemských vodách a na moři „kolem břehu“. S touto kombinací se budete moci plavit i na moři ve dne do vzdálenosti 1 námořní míle od břehu, tedy skoro dva kilometry. A to po celém světě.


Průběh kurzu

K získání průkazu pro neomezený výkon motoru je nutné absolvovat teoretický a praktický výcvik. Teprve po absolvování obou částí se můžete hlásit k závěrečné teoretické zkoušce na Plavebním úřadu.

Teoretická příprava probíhá pravidelně v sobotu a neděli. Zabýváme se legislativou, která platí pro vnitrozemskou i námořní plavbu. Tyto znalosti jsou základní podmínkou pro získání průkazu všech kategorií.

Nabízíme kurz teorie jak v online formě, tak i v prezenční formě. Kurzy probíhají každý měsíc.

Pro tuto úroveň je vyžadován praktický výcvik na motorové lodi. Ten se koná většinou v následujícím týdnu na naší lodi na Vltavě. Vyrážíme z naší mariny v Davli u Prahy a praktická část trvá zhruba půl dne.

Po absolvování praktické části se můžete přihlásit na závěrečnou teoretickou zkoušku, která se koná na pobočkách Plavebního úřadu v Praze, Děčíně a Přerově. Přihlášení online je velmi jednoduché. Budete potřebovat digitální kopii potvrzení od lékaře a potvrzení o absolvování praktické části kurzu, které od nás dostanete do emailu. Správní poplatek 500 Kč je nutné uhradit online platební kartou.


Objednávkový formulář

  • 1. Specifikace kurzu
  • 2. Osobní údaje
  • 3. Platba a doručení
Vyberte část: *
Jedná se o dárek?