Vůdce malého plavidla

Tento průkaz je vhodný, pokud chcete jezdit s menší lodí po řekách a přehradách a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Navíc můžete používat loď i u moře, pokud si o tuto možnost průkaz rozšíříte.

Vůdci malého plavidla věnujeme celé stránky www.vudce-maleho-plavidla.cz

OPRÁVNĚNÍ VŮDCE MALÉHO A REKREAČNÍHO PLAVIDLA VYDÁVÁ STÁTNÍ PLAVEBNÍ SPRÁVA

Tento průkaz je vhodný, pokud chcete jezdit s menší lodí po řekách a přehradách a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Navíc můžete používat loď i u moře, pokud si o tuto možnost průkaz rozšíříte.

Existují různé kategorie podle toho na jakém plavidle a kde se chcete plavit. Pro menší motorové čluny s motorem do 100 kW je vhodný rozsah M100, pro výkonnější loď, nebo třeba vodní skútr je pro vás vhodná kategorie M, kde silou motoru nejste omezeni.

Pro plavbu na plachetnici je možné rozšířit oprávnění o skupinu S80.

Pro omezenou plavbu na moři se dá průkaz rozšířit o rozsah C (je omezena vzdálenost, síla větru a lze se plavit pouze za dne).

Jak vidíte, existuje celá řada možností, kde je možné plout a s jakými plavidly. Proto můžete průkaz získat přesně v tom rozsahu, který si zvolíte. Zavolejte, nebo vyplňte poptávkový formulář a my vám vše podrobně vysvětlíme.

 UPŘESŇUJÍCÍ INFORMACE

Vůdce malého plavidla může plout na všech vodních cestách České republiky (jedná se o lodě do 20m délky pro nejvýše 12 osob). Rovněž se může plavit na vnitrozemských vodních cestách v zahraničí. A za dne v pobřežních mořských vodách do 0,75 námořní míle (0,75 námořní míle je asi 1,3 km) od pevniny, nebo pobřežních ostrovů, do 4° Beaufortovy stupnice, do výšky vlny 1,2 m. (4° Beaufortovy stupnice je rychlost větru přibližně 25 km/h)

Pro oprávnění vůdce malého a rekreačního plavidla doporučujeme tyto základní kategorie: 

  • M  opravňuje k řízení lodě s motorem bez omezení výkonu motoru.
  • M 100 opravňuje k řízení lodě s motorem do výkonu 100 kW
  • S 80 opravňuje k vedení plachetnice s celkovou plochou plachet do 80 m2
  • C opravňuje k plavbě v pobřežních mořských vodách

Podmínkou pro získání oprávnění v kategoriích S 80 (plachetnice) a C (plavba na moři) je získání průkazu v kategoriích M, nebo M100 (všechny kategorie je však možné získat najednou)

Objednat kurz Potřebuji více informací

Poptávkový formulář

Zavolejte mi zpět

Pošlete nám telefon a my Vám co nejdříve zavoláme zpět.


Kontaktujte
nás
+420 730 513 113
Darujte zajímavý dárek!
Aktuality

Kondiční plavba na Korsiku s Radkem Davidem

Zobrazit

Poptávkový formulář

Chcete mít kapitánský průkaz, nebo máte zájem o bližší informace? Vyplňte poptávkový formulář a my se Vám ozveme.