Kapitánský průkaz s oprávněním B

Další stupeň průkaz MDČR pro zkušenější jachtaře. Zahrnuje námořní plavbu jachty s omezením plavby do vzdálenosti 200 námořních mil od pobřežní linie.

1. Pro jeho získání musíte být držitelem Průkazu s oprávněním C.

Dále je nutné úspěšně složit teoretickou zkoušku z následujících odborností:

  • základů námořního práva a COLREGU
  • plavební nauky
  • námořní navigace
  • meteorologie
  • angličtiny
  • základů poskytování první pomoci

 2. Dále musíte doložit praxi lodním deníkem nebo jachtařskou knížkou v délce námořní plavby minimálně 1000 námořních mil ve funkci velitele jachty a 1500 námořních mil pod dohledem velitele jachty.

V jednotlivých odbornostech je požadována hlubší znalost dané problematiky. Zejména se to týká navigačních výpočtů. Tady už se počítá s více proměnnými, jako jsou například proudy, deviace, příliv a odliv.

Doba platnosti průkazu pro vedení námořní jachty je 5 let. Pro prodloužení stačí před uplynutím platnosti doložit uplutí nejméně 500 námořních mil v posledních pěti letech.

Průkaz radiotelefonisty není nutné dokládat. Doporučujeme však všem kapitánům aby zkoušku na ČTU složili (pro tuto oblast plavby je třeba všeobecný průkaz), protože na jachtě za plavby vždy musí být osoba, která má toto oprávnění (bližší informace získáte na stránkách Českého telekomunikačního úřadu.

Náš tým organizuje několikrát do roka plavbu s kapitánem pro získání potřebné praxe, tedy naplutí 1.500 NM. Pojedete se zkušeným Skipperem s větrem o závod, dnem i nocí, takže je na co se těšit.

Doplňující kurzy ›

Objednat kurz Potřebuji více informací

Jako kapitán se uplatníte na plavbách s přáteli, nebo s rodinou, loď vám rádi obstaráme prostřednictvím naší nabídky charterů lodí. Loď si můžete vyhledat sami, nebo Vám ji doporučíme my. Naše stránky jsou on-line, takže na lodi kterou si vyhledáte, rovněž i poplujete.

Jestli Vás neláká rodinná dovolená a potřebujete uplout míle jako kapitán, je nejlépe se přihlásit na některý z našich pravidelných jachtařských závodů (ty organizujeme dvakrát do roka, vždy před zahájením a ukončením sezóny). Pokud nebudete mít kompletní posádku, tak ji doplníme námořníky, kteří mají už zkušenosti. Nemusíte se bát, že neobstojíte, závod je organizován tzv. „for fun“, a je především určena pro začínající kapitány, kteří mají licence ještě „vlhké“ a získali je zpravidla během roku. Informace o Seawolfcupu zde.

Kapitánské zkoušky a plachtění

Poptávkový formulář

Zavolejte mi zpět

Pošlete nám telefon a my Vám co nejdříve zavoláme zpět.


Kontaktujte
nás
+420 730 513 113
Darujte zajímavý dárek!
Aktuality

Kondiční plavba na Korsiku s Radkem Davidem

Zobrazit

Máte zájem o průkaz?

Chcete mít kapitánský průkaz, nebo máte zájem o bližší informace? Vyplňte poptávkový formulář a my se Vám ozveme.