Navigace
Rychlý kontakt

Vánoční dárek - Kompletní jachtař

Kompletní jachtař Vánoční ❄️

Cena neobsahuje:
Doprava + strava – posádka zajišťuje za kapitána
Poplatky v přístavu – celkem na posádku cca 400 – 500 €
(60-80 € na osobu)

Objednat Chci více informací
Darovat kurz

Kombinace vnitrozemí, moře

Chcete mít jistotu, že si můžete půjčit loď kdykoli, kdekoli, jakoukoli? Po absolvování tohoto kurzu nebude rozdíl, zda jste u moře, či na Slapech.


Toto je vše, co můžete mít. Zabalené do jednoho úhledného balíčku. Námořní i vnitrozemský kapitán.

Oficiálně smíte na moři plout do silného větru. Ale vždy je na vašem uvážení, zda je ještě vhodné a moudré vyplouvat z chráněného kotviště v marině. To ostatně platí na mořích i řekách.

S tímto průkazem můžete plout do vzdálenosti 20 námořních mil od pobřežní linie, tedy od spojnice všech ostrovů a ostrůvků. 20 námořních mil je skoro 40 km a to už je dostatečná vzdálenost na mnoho let zábavy na moři kdekoli na světě. A na všech vnitrozemských vodách na motorácích bez omezení výkonu motoru a plachet.

Doba platnosti průkazu je 10 let. Pro prodloužení stačí před uplynutím platnosti doložit uplutí nejméně 500 námořních mil v posledních deseti letech. To jsou, jen pro představu, dva až tři týdny radosti na moři.


Průběh kurzu

Celé školení pro získání této kapitánské licence má tři kroky.

Jako námořník s licencí musíte znát pravidla a předpisy, které na moři platí. Podobně jako silnice, ani moře není bezbřehým prostorem, kde se lodě jen toulají. Proto se na víkendovém teoretickém kurzu naučíte jak navigovat loď, a to nejen s GPS, jak se vyznat v předpovědi počasí podle synoptické mapy, jak předejít kolizím s ostatními plavidly, dozvíte se jak a proč vlastně loď pluje i když vítr fouká proti lodi a mnoho dalších informací, které velitel lodě musí znát.

Podmínkou získání kapitánské licence je absolvování praktického výcviku přímo na moři. Podobně jako u řidičáku, musíte udělat “jízdy”. Tato část probíhá na plachetnicích z naší flotily, která kotví na ostrově Murter. Jedná se o týdenní pobyt, během kterého naplujete pod dohledem kapitána (školitele) požadovaných sto námořních mil. Naučíte se jak se s lodí manévruje, jak se ovládají plachty, jak vypadá technické zázemí lodě, jak se s lodí chovat v přístavu a v praxi si osaháte a ověříte vše, co jste se naučili v teoretické části. Celou dobu budete bydlet na lodi. Buď s ostatními účastníky kurzu, nebo se svými přáteli, či rodinou. Pro ně to bude dovolená, pro vás dovolená s praktickým výcvikem. Ze samotné závěrečné praktické zkoušky nemusíte mít obavy. Kapitán vás po celý týden bedlivě sleduje a z lodi vás „nepustí“ dříve, dokud si nebude naprosto jist, že ji ovládáte.

Předpisy na mořích a řekách se liší. Samozřejmě ne v přednostech, ty platí vždy stejně. Musíte ale znát značky, zvukové signály, značení plavebních drah a mnoho dalšího, s čím se potkáte na řekách.

Není vyžadována žádná praxe. Ani na motorácích, ani na plachetnicích. Jste již hotoví námořní kapitáni a je tedy nasnadě, že s loděmi umíte.


Objednávkový formulář

  • 1. Specifikace kurzu
  • 2. Osobní údaje
  • 3. Platba a doručení
Vyberte část: *
Jedná se o dárek?

Rozšiřující kurzy

Průkaz VMP žádné další rozšíření nemá. Vy však můžete dále stoupat jako námořní kapitán.