fbpx
Menu

Zdokonalovací a kondiční plavba 2.5.-9.5.2020


Jste kapitáni a ještě se necítíte na samostatné vypůjčení lodě, nebo delší plavbu v náročných podmínkách?

Chcete poznat severní nebo jižní Jadran, kam se při běžném turistickém režimu plavby za týden nepodíváte? Chcete si vyzkoušet plavbu v režimu služeb za kormidlem a dát si po „jachtařsku“ pořádně do těla?

Letos v květnu jsme připravili plavby zaměřené na uplutí více mil a to jak pro zájemce o průkaz skupiny „B“ tak i na získání plavební praxe v oblasti, více než 10 NM od pobřežní linie.

Termín: 2.5.-9.5.2020

Plavby jsou koncipovány nonstop tam s krátkými zastávkami. V cílovém místě pak následuje odpočinek na zotavenou a zpáteční plavba je již plánována dle situace jako více poznávací a méně náročná, tak, aby zájemci po jejím absolvování měli dostatek praxe v plavbě v náročnějších podmínkách a zároveň do domovského přístavu přijeli přiměřeně unaveni.

Důraz je kladen na terestrickou navigaci, střídání hlídek, plánování trasy, bezpečnost a zajištění posádky při plavbě v náročných podmínkách.

Cílem plavby je historické město Umag (https://cs.wikipedia.org/wiki/Umag) na Istrii, kde v případě dostatku času proběhne celní odbavení a bude následovat krátká plavba do krásného slovinského město Piran (https://cs.wikipedia.org/wiki/Piran). Tam proběhne celní odbavení do slovinských vod a posádka se zotaví na zpáteční plavbu.

Opačným způsobem se dostaneme do chorvatských vod, přihlášení proběhne ve vhodném celním přístavu. Mezitím poplujeme dále od pobřeží  v mezinárodních vodách.

V případě mimořádně nepříznivých podmínek pro plavbu na Severním Jadranu má kapitán právo rozhodnout o změně cíle. V takovém případě se popluje do jednoho z nejlépe zachovaných historických měst Dubrovník na Jižním Jadranu, kde proběhne rovněž zotavení posádky. Po cestě navštívíme nejvzdálenější chorvatský ostrov Palagruza, který je více než 60 NM od pevniny ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Palagru%C5%BEa). Za příznivých povětrnostních podmínek vystoupíme ke strážnímu majáku postaveném na 90 m vysoké skále v roce 1875. Na ostrově pobýval i řecký hrdina Diomedes. Při cestě zpět se krátce zastavíme v městě Cavtat (https://cs.wikipedia.org/wiki/Cavtat), kde probíhá vyclení lodě pro plavbu do černohorských vod. Pokud zbude čas stavíme se v krásném historickém městě Marka Pola Korčula na ostrově Korčula (https://cs.wikipedia.org/wiki/Kor%C4%8Dula).

Plavba proběhne pod vedením našich kapitánů, kteří mají dostatek zkušeností s plavbou v náročných podmínkách v oblasti „B“ a „A“. Předpokladem je naplutí 350 až 400NM s potvrzením v jachtařské knížce. Popluje se na odolné a pohodlné lodi Bavaria 38, vybavené v případě nepříznivých podmínek velmi vítaným naftovým topením a lodi Bavaria 37, která je rovněž pohodlná a dobře vybavená.

Loď pro osm osob, bude kromě kapitána obsazena pouze čtyřmi účastníky, pro všechny tedy je zajištěn dostatek pohodlí a prostoru.

Věříme, že Vás nabídka zaujala, přihlašovat se můžete jako jednotlivci, nebo i celé skupiny v takovém případě je přípustné obsadit loď až šesti osobami.

Cena je 14.000,- Kč za osobu, nebo pro skupinu za celou loď 56.000,- Kč

V ceně je zahrnut:
pronájem lodi a vedení plavby kapitánem

V ceně není zahrnuta (platí se na místě, nebo dle dohody posádky):
doprava (posádka veze i kapitána)
strava (kapitán se stravuje s posádkou)
transit log
pobytová taxa (platí se i za kapitána)
nafta do lodi
platba za přístavy mimo domovské maríny
pojištění kauce (je nutné vzhledem k náročnosti plavby)

Odhadovaný náklad kromě dopravy a stravy činí přibližně 3.700,- Kč na osobu v případě plavby čtyř účastníků.

Hlásit se můžete Jirkovi Böhmovi na tel. 730 513 113, nebo mailem na jirka@seawolf.cz,

Nebo přímo zde do online formuláře

 

 

 

 


Jsme tu pro vás již od roku 1997

KURZY
POTÁPĚNÍ

Zveme zkušené mořské vlky i úplně nováčky.

CHARTER
LODÍ

Zveme jak zkušené mořské vlky i úplně nováčky.

SEAWOLF
CUP

Zveme jak zkušené mořské vlky i úplně nováčky.
Máte dotaz? Potřebujete poradit?